Семей ядролық полигоны жабылуының 30 жылдығына арналған «Ядролық қарусыз әлем өскелең ұрпақтың көзімен» республикалық қашықтықтан байқаудың қортындысы

ҚР МСМ «Бозоқ» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы білім алушылардың жаһандық антиядролық қозғалыстағы Қазақстанның рөлі туралы білімдерін кеңейту және тереңдету мақсатында жалпы орта, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының білім алушылары арасында Семей ядролық полигоны жабылуының 30 жылдығына арналған «Ядролық қарусыз әлем өскелең ұрпақтың көзімен» атты республикалық қашықтықтан байқауын 2021 жылдың 2 тамызы мен 6 қыркүйегі аралығында bozok.kz сайтында өткізді.

Байқауға барлығы 226 білім алушы қатысты. Байқау келесі номинациялар бойынша өткізілді: «Мен БЕЙБІТШІЛІК сөзін саламын!»-сурет байқауы, «Ядролық қарусыз әлем» - анимациялық фильмдер байқауы; «Мен ядролық қарусыз әлем үшін» - эссе байқауы.

Конкурс жеңімпаздары екі жас санаты бойынша үш дәрежелі дипломдармен марапатталады.

Орын алмаған қатысушылар сертификаттар алады, жеңімпаздардың жетекшілері – алғыс хаттар алады.

«Мен БЕЙБІТШІЛІК сөзін саламын!» номинациясы

Жастар санаты: 7-10 жас

I орын:

1.Тикушева Тоғжан, Павлодар облысы, Павлодар қ., «Жігер» балалар жасөспірімдер клубы.

II орын:

1.Аристов Максим, Павлодар облысы, Железинский ауданы, Железинка ауылы, №2 НОМ;

2.Юрченко Ксения, Жамбыл облысы, Тараз қ., №24 мектеп-гимназиясы.

III орын:

1.Ерсін Алима Павлодар облысы, Баянауыл ауданы, Ж. Аймаутов ауылы, Ж. Аймаутов атындағы № 37 орта жалпы білім беру мектебі.

Жастар санаты: 11-14 жас

I орын:

1.Горбатенко Вероника, Павлодар облысы, Павлодар қ., Балалар көркем мектебі - ЮНЕСКО клубы.

II орын:

1.Тускеев Шадиар, Павлодар облысы, Павлодар қ., гимназия сыныптары бар инновациялық типтегі №39 жалпы білім беретін орта мектебі.

III орын:

1.Балқаш Айтолқын, Түркістан облысы, Мақтаарал ауданы, Жамбыл ауылы, Қ. Үкібаев атындағы № 37 жалпы орта мектебі;

Жастар санаты: 15-17 жас

I орын:

1.Турсунжанова Жансая, Алматы қ., Қожа Ахмет Яссауи атындағы №123 мектеп-гимназиясы.

II орын:

1.Ахметова Мадина, Алматы облысы, Қаскелен қаласы, Санжар Жандосов атындағы Қаскелең кәсіптік-техникалық колледжі;

2.Беген Алия, Павлодар облысы, Павлодар қ., Балалар көркем мектебі - ЮНЕСКО клубы.

III орын:

1.Есентаева Диана, Жұмабек Балауса, Түркістан облысы, Шардара қ., Құрманғазы Сағырбаев атындағы орта мектебі;

2.Сафарова Эльнура, Шымкент қ., А.Макаренко атындағы №41 мектеп-лицейі;

3.Жаукарбекова Элянора, Қарағанды облысы, Абай қ., А.Құнанбаев атындағы № 5 мектеп-гимназиясы.

Жастар санаты: 7-10 жас

I орын:

1.Поддубная Полина, Павлодар облысы, Ақсу қ., №7 орта мектебі;

2.Извеков Дмитрий, ДПК «Сәлем».

II орын:

1.Кононенко Виолета, Павлодар облысы, Павлодар қ., №18 орта жалпы білім беру мектебі;

2. Әмзе Нурали, средняя общеобразовательная школа № 72.

III орын:

1. Никифорова Аделина, Павлодарская область, г.Павлодар, средняя общеобразовательная школа №18;

2. Әмзе Айсултан, средняя общеобразовательная школа № 72.

Жастар санаты: 15-17 жас

I орын:

1. Досанов Темирлан, Костанайская область, г.Костанай, СШЛИИТ «Озат».Номинация «За мир без ядерного оружия»

Жастар санаты: 7-10 жас

I орын:

1. Сапар Іңкәр, Павлодарская обл. г. Павлодар, Жетекшинская средняя общеобразовательная школа.

II орын:

1. Абуев Мирас, Карагандинская область, г.Абай, школа-лицей №14III место:

2. Бауржан Аңсар, Павлодарская обл. г. Павлодар, средняя общеобразовательная школа №25.

Жастар санаты: 11-14 жас

I орын:

1. Балтабай Назым, г.Шымкент, школа-гимназия № 65 им. И.Алтынсарина;

2. Степанов Антон, Восточно-Казахстанская область, Шемонаихинский район, г.Шемонаиха, общеобразовательная средняя школа-гимназия №1 им.Н.А.Островского.

II орын:

1. Қасымбекова Гүлайна, г.Шымкент, школа-гимназия № 65 им. И.Алтынсарина;

2. Иващенко Елизавета, Карагандинская область, г.Абай, школа-лицей №14;

3. Сапарбаева Сандуғаш, г.Шымкент, специализированная школа-гимназия № 90 для одаренных детей.

III орын:

1. Сарсекова Малика, Карагандинская область, г.Караганда, основная школа № 63.

Жастар санаты: 15-17 жас

I орын:

1. Буранбай Дина, Алматинская область, Талгарский район, с. Панфилово, Многопрофильный областной колледж непрерывного образования;

2. Бейбітшілік Асылжан, Карагандинская область, г.Абай, школа-гимназия №5 им.А.Кунанбаева.

II орын:

1. Шишко Регина, Костанайская область, Фёдоровский район, с. Первомайское, Первомайская общеобразовательная школа;

2. Анарбай Аружан, г. Шымкент, Каратауский район, общеобразовательная средняя школа № 72 им. Сагадата Нурмагамбетова.

III орын:

1. Ордабай Мерейлім, г.алматы, Алматинский колледж сервиса;

2. Файзрахман Аяжан, Павлодарская область, г. Аксу, средняя школа им. К. Шулембаева.

Поделиться

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Похожие посты

"Бозоқ" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы мен Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті арасындағы ынтымақтастық туралы меморандум аясында философия кафедрасының студенттерімен, магистранттарымен және докторанттарымен кездесуге жетекші ғылыми қызметкер, тарих ғылымдарының кандидаты З. Сураганова білім беру бағдарламаларының сарапшысы ретінде шақырылды.

Подробнее »

КУЛЬТУРНОЕ НАСЛЕДИЕ — В ЖИЗНЬ !!! В выходные дни известный многим конный клуб AtTravel ( руководитель Берик Акильбеков) совместно с государственным музеем- заповедником «БОЗОК» МКС РК при поддержке Министерства культуры и спорта РК и акимата города Нур-Султан провели этнографическое мероприятие «Атқа міңгізу» в городском парке «Жерұйық».

Подробнее »

2021 жылғы 24 қарашада ҚР МСМ "Бозоқ" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығының қызметкерлері жұмыс кеңес барысында ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы Нұрсұлтан Назарбаев Nur Otan саяси кеңесінің кеңейтілген отырысында айтқан жаңа дәуірдегі қазақстандықтар үшін басты бағдар болатын «Елдіктің жеті тұғыры» қағидаттар жиынтығын талқылады.

Подробнее »